Informace k provozu škol a školských zařízení od 4. ledna 2021

Provoz mateřské školy

Provoz mateřské školy je zachován jako doposud. Děti a pedagogičtí pracovníci nemají povinnost nosit roušky. Ostatní zaměstnanci a další osoby pohybující se ve škole mají povinnost nosit roušky po celou dobu pobytu ve škole.

Provoz základní školy

Je povolena osobní přítomnost:

- žáků 1. a 2. ročníků základních škol

- pro ostatní žáky pokračuje povinné vzdělávání distančním způsobem

- jsou umožněny prezenční individuální konzultace ve škole (vždy pouze jeden žák a jeden pedagogický pracovník), u kterých může být přítomen zákonný zástupce žáka. O organizaci konzultací rozhoduje ředitel školy s ohledem na vzdělávací potřeby žáka

- žáci a zaměstnanci školy (i další osoby pohybující se ve škole) mají povinnost nosit roušky po celou dobu pobytu ve škole – je vhodné, aby žáci měli minimálně 2 čisté roušky na den

- je zakázán zpěv a sportovní činnosti při vzdělávání

- za příznivého počasí se bude realizovat vzdělávací činnosti ve venkovních prostorách i mimo areál školy

- za dodržení podmínky homogenity skupiny žáků jedné třídy je umožněn provoz školní družiny

Zařízení školního stravování je v provozu

- ve školní jídelně se mohou prezenčně stravovat pouze žáci v prezenční výuce a zaměstnanci školy přítomní na pracovišti.

Ostatní žáci, zaměstnanci školy a cizí strávníci si mohou stravu odebrat výdejním okénkem. Žáci mají v době povinné distanční výuky nárok na dotovaný oběd.

Žáci i zaměstnanci školy mají povinnost v prostorách školní jídelny nosit roušky, s výjimkou doby konzumace stravy.

Obědy v době distanční výuky

Vzhledem k přechodu na distanční výuku i nadále žáci mohou odebírat obědy ze školní jídelny za dotovanou cenu. Odběr stravy pouze do jídlonosičů řádně označených jménem.

Jídlonosiče přinést do školní jídelny bočním vchodem (vchodem od autobusové zastávky) v době 6.00 až 9.00.

Výdej jídlonosičů opět boční vchod od 11.00 do 11.30.

Pokud nebudete mít zájem odebírat obědy, nezapomeňte si obědy odhlásit den předem do 11.00.