Český červený kříž - 26. 3. 2019

V úterý  k nám zavítali dva pracovníci záchranné služby, jedním z nich byla i bývala žákyně Nikola Vincibrová, aby našim žákům druhého stupně přiblížili zábavným způsobem základní myšlenku tohoto projektu - záchrana života - pomoc druhému. Děti se seznámily s principy ochrany zdraví, zjistily, jak rozpoznat zdravotní problémy, nebo stavy ohrožující život. Záchranáři jim sehráli modelové situace, které žáci museli bezprostředně vyřešit. Poté jsme se přesunuli před školu, kde proběhla ukázka práce záchranářů-záchrana osoby sražené autem, a měli jsme možnost nahlédnout do jejich vozidla. Všichni si odnesli informační brožuru První pomoc není věda, někteří zábavné nálepky. Akce měla velký úspěch a brzy proběhne i na prvním stupni.

hodnocení výuky žáky: 

Na programu Červený kříž se mi líbila ukázka pomoci lidem. Pomoc člověku nám názorně ukázala záchranářka Nikola. Paní učitelka Polesová nám dělala figuranta, moc se mi to líbilo. Líbily se mi ukázky, jak můžeme pomoci zraněnému. Byla tam i záchranka.

Natálka V.

Dne 26.3 se u nás ve škole konala akce “Červený kříž”. Tato akce spočívala v tom, že k nám do školy přijeli záchranáři z Červeného kříže. Měli nachystanou prezentaci, kde nás učili, jak se chovat v daných situací, abychom nepanikařili. Po prezentaci jsme měli ukázky, kdy předstírali, že se jim něco stalo, a my měli určit, co se jim stalo, a vyřešit to. Po celém tomto vystoupení jsme měli živou ukázku příjezdu sanitky k nehodě. Mně samotnému se to moc líbilo. Doufám, že tato akce bude i příští rok, protože jsem se dozvěděl spoustu nového.

Tomáš P.


Zobrazení: Alba | Podle data

Výuka první pomoci


Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

loader Načítám...
Město Libavá
SOVZ Libavá
VLS