Lyžařský kurz 2023

Jak se již stalo tradicí, v průběhu února jsme se se žáky druhého stupně vydali do Hrubé Vody, abychom se zdokonalili v našich lyžařských dovednostech.

Letos se nás vypravil rekordní počet 20 kurzistů, kteří byli rozděleni do dvou družstev dle výkonnosti. Počasí nám sice příliš nepřálo, ale díky snaze pánů vlekařů byly sjezdovky sjízdné a v rámci možností upravené.

Začátečnické družstvo se věnovalo nácviku základních lyžařských dovedností, hlavně pak jízdě v pluhu. S pokročilými jsme se již snažili naučit základům carvingu – zahájení řezaného oblouku. I když sníh nebyl úplně ideální, udělali všichni velký pokrok a pobyt na svahu si užívali (o což jde především wink ). Svůj podíl na tom měla i dobrá a vydatná strava, příjemný personál resortu a relaxace v místním saunovém světě.

Týden plný lyžování příjemně a rychle utekl. V pátek nás ještě čekaly závody a po obědě již odjezd zpět domů.

Už teď se těšíme na příští ročník!

Lucie Višňovská, Jan Peřina

P.S.: odkaz na video naleznete zde

 

Přidáno 26. 3. 2023, autor: Jan Peřina

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

loader Načítám...
Město Libavá
SOVZ Libavá
VLS