Letní kempy 2021

 

 

Letní kempy 2021

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy České republiky (dále jen MŠMT) prostřednictvím Odboru pro mládež, neformální a další vzdělávání zveřejnilo 31. března 2021 dotační výzvu Letní kempy 2021 se záměrem podpořit aktivity zaměřené na snížení nerovností v přístupu ke vzdělávání a podporu duševního zdraví u dětí, které ve školním roce 2020/2021 plnily povinnou školní docházku. Na základě této informace připravila Asociace školních sportovních klubů České republiky, z.s. (dále jen AŠSK) projekt Letní kempy AŠSK (dále jen LK).

Pro spolupráci na projektu byly osloveny školy, které v minulém roce realizovaly projekt Vzdělávací dny, rovněž školy, zapojené do programu Sportuj ve škole, dále školy, zapojené v projektu Centra sportu a také školy, vykazující činnost registrovaného školního sportovního klubu AŠSK.

Žáci, účastnící se Letních kempů, neplatí v souladu s podmínkami výzvy žádné poplatky, jejich účast je hrazena v rámci projektu.

Cílem projektu je

  •  podpořit opětovné posílení sociálních vztahů s vrstevníky a vzájemnou spolupráci

  • propojovat formální a neformální vzdělávání s důrazem na doplnění dílčích znalostí a dovedností, jejichž nabytí mohlo být ovlivněno výpadkem prezenční výuky v průběhu školního roku

  • obnovit pracovní a studijní návyky dětí

  • podpořit zájem dětí o vzdělávání

  • podpořit duševní pohodu a duševní zdraví dětí

  • podpořit návyky zdravého životního stylu

  • podpořit pohybové aktivity dětí

Termíny pro letní kempy na naší škole jsou :

1. termín – 9.8. - 13. 8. 2021

2. termín – 23. 8. – 27. 8. 2021

Přihlášky jsou k dispozici u třídních učitelů.

Přidáno 17. 6. 2021, autor: Jan Peřina

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

loader Načítám...
Město Libavá
SOVZ Libavá
VLS