Lyžařský kurz 2020

Již tradičně se na začátku nového pololetí konal lyžařský kurz v Hrubé Vodě. I přes nepříznivou předpověď počasí naštěstí byly i letos podmínky pro lyžování více než příznivé.

Účastníci kurzu byli rozděleni do dvou družstev podle výkonnosti, přičemž „dvojka“ se věnovala základním lyžařským dovednostem, jízdě pluhem, jízdě šikmo svahem apod. Úkolem „jedničky“ (jejíž členové jsou již opakovanými účastníky našich lyžáků) bylo zvládnutí řezaného (carvingového) oblouku. Chtěl bych zde všechny moc pochválit, protože se všichni bez výjimky snažili a udělali v lyžování velký pokrok. Museli jsme jako instruktoři sebekriticky připustit, že některé naše kurzisty už snad ani nemáme co naučit wink.

Ubytovaní jsme tentokrát byli v chatkách, které kromě obýváčku měly tu výhodu, že se k nim nemusí šplhat tak jako do „Orlího hnízda“, což byl po nemalých porcích z místní hotelové kuchyně někdy úkol vskutku nesnadný. Sice nám trošku chyběla parádní společenská místnost, ale vždy je něco za něco. K relaxaci po lyžování jsme opět mohli využít zdejšího saunového světa, kde jsme si skvěle prohřáli unavené svaly a vychutnali si pohled na jesetery, kapry, amury a další ryby přímo z vířivky.    

Dalo by se čekat, že po denní porci 6 -7 hodin poctivého lyžování budou všichni toužit po odpočinku, ale opak je pravdou. Stále jsme toho neměli dost, a proto jsme se ve čtvrtek vypravili i na večerní lyžování, které se neslo v duchu volných jízd. Příjemným překvapením byly návštěvy, které se za námi přijely podívat – ať už bývalí účastníci, tak i někteří rodiče. Příště si s sebou vezměte lyže!

Pevně věřím, že si „lyžák“ všichni užili a budou na něj rádi vzpomínat. A komu to nestačilo – příští rok zase na Hrubce!

P.S.: Zori, moc děkujeme!!!

Fotografie poskytli: Marie Dvořáková, Magdaléna Zvědělíková, Zora Nejezchlebová, Jan Peřina

 

A jak viděli letošní lyžák jeho účastníci?

ND: Lyžák byl nejlepší jako každý rok:) Bylo plno srandy a moc jsem si ten týden užila. Jídlo bylo dobré a vždy jsem se dobře najedla. S holkama jsme byly v úterý na wellness, kde to bylo super. Ubytování bylo velmi příjemné a bylo to tam velmi pěkné. Nejradši bych se tam vrátila. Lyžovaní jsem za ten rok nezapomněla, takže jsem si i zalyžovala:) Až na ten řezanej oblouk, ten mi prostě nejde! Bylo to občas velmi náročné, ale zvládla jsem to a je mi líto, že to byl můj poslední lyžák. Pokud příští rok lyžák bude, přijedu se alespoň podívat a třeba si i zalyžovat, pokud to za ten rok nezapomenu:) P.S. Všem moc děkuji za hezký týden.

MZ: Lyžařský kurz za mě byl super, moc jsem si to tam užil. Nejlepší na tom bylo to, že jsme měli super ubytování - až na tu zimu v chatkách. Ale jinak jsem to přežil a až na třetí den to bylo v pohodě. Byli jsme skoro furt na svahu, měli jsme hodně volných jízd. V pondělí sice pršelo, ale to mně tak zas moc nevadilo a odpoledne to bylo už celkem fajn to počasí. V úterý Zorka byla Olomouci, takže pan učitel musel být s druhou skupinou a tak jsme měli celé dopoledne volno a večer jsme měli wellnes hodinku. Ve středu tak to byl za mě nejhorší den, protože se nedalo vůbec lyžovat, byl totiž na prd sníh. (Nasněžil mokrý sníh, který byl dosti pomalý. Lyžovat se dalo, jen to chtělo víc po hranách wink pozn. red.) Ve čtvrtek dopoledne jsme museli dělat to, co nám pan instruktor řekl a potom jsme mohli dělat, co jsme chtěli. No a pátek o tom se nebudu bavit.

BH: Bylo to super, bylo velice dobré jídlo a také ubytování. Byl to můj první lyžák a příští rok jedu zase. Musím říct, že wellness byl úžasný smiley.


Zobrazení: Alba | Podle data

Lyžařský kurz 2020


Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

loader Načítám...
Město Libavá
SOVZ Libavá
VLS