Školní prázdninový program Vzdělávací dny

Školní prázdninový program Vzdělávací dny

Vzdělávací dny představují nově vznikající prázdninový projekt Asociace školních sportovních klubů ČR, zaměřený na podporu naučně-populárního vzdělávání žáků všech stupňů škol. Tato aktivita vzniká s podporou Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy za účelem zmírnění dopadů na vzdělávání dětí v souvislosti s uzavřením škol z důvodu pandemie koronaviru. Projekt má podpořit nástup žáků do nového školního roku a usnadnit zahájení výuky v září 2020. Denní program bude rozdělen na dvě čtyřhodinové části: vzdělávací část a část věnovanou volnočasovým aktivitám.

DOPOLEDNÍ VZDĚLÁVACÍ ČÁST

Vzdělávání by nemělo probíhat klasickou školní formou, mělo by být koncipováno badatelsky" s využitím mezipředmětových vztahů a přesahů včetně použití např. pracovních listů. Zároveň jsou možné návštěvy jiných subjektů (muzea, technoparky, ZOO, planetárium aj.), náklady budou hrazeny v rámci projektu (vstupné, doprava).

ODPOLEDNÍ ČÁST VĚNOVANÁ VOLNOČASOVÝM AKTIVITÁM

Odpolední program by měl být zaměřen především na sportovní a další zájmové aktivity dle možností dané školy, např. výtvarný kroužek a jiné tvořivé činnosti, rozvoj sportovní zdatnosti apod. V rámci volnočasových aktivit lze realizovat rovněž návštěvy jiných prostor (např. bazén, jiná sportoviště, která nemá škola k dispozici apod.), kdy náklady budou hrazeny v rámci projektu (vstupné, doprava).

Účast žáka na akci je bezplatná.

Vzdělávací dny lze pořádat od 3. 8. 2020 do 28. 8. 2020, vždy 2 dny v týdnu.

VZOROVÝ ROZVRH DNE

DOPOLEDNÍ PROGRAM

08:00 08:15 Příchod dětí

08:15 09:45 Vzdělávací blok I.

09:45 - 10:00 Přestávka

10:00 - 11:30 Vzdělávací blok II.

11:30 - 12:30 Polední přestávka na oběd

 

ODPOLEDNÍ PROGRAM

12:30 14:00 Volnočasové aktivity blok I.

14:00 - 14:15 Přestávka

14:15 - 15:45 Volnočasové aktivity blok II.

15:45 - 16:00 Závěr dne, odchod dětí

Podrobnější informace naleznete zde.

 

V případě zájmu zařadit Vaše dítě do projektu, pošlete zprávu na zsmestolibava@seznam.cz nebo volejte na číslo školy 774 442 066, a to nejpozději do 29. 6. 2020.

Přidáno 26. 6. 2020, autor: Jan Peřina

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

loader Načítám...
Město Libavá
SOVZ Libavá
VLS