Pobyt v přírodě - 11.9.2023

Pobyt v přírodě žáků 6. až 9. třídy s exkurzí do meteorologické stanice Červená hora- 11. 9. 2023

V pondělí jsme brzy ráno nastoupili na autobus směr Stará Libavá. Odsud jsme se vydali pěšky do kopce kolem větrných elektráren, kde jsme se pokochali krásným výhledem až na horu Praděd.  Zastavili jsme se i u Cesty česko-německého přátelství. Ta má podobu chodníku poskládaného ze žulových kamenů, které sem darovali jednotlivci, rodiny i organizace. Společně jsme jich napočítali kolem 250. Na Červenou horu už to odsud nebylo daleko. Tady nás uvítal pracovník meteorologické stanice, který nás provedl interiérem, seznámil nás se svojí prací a také se všemi přístroji, které zde používají k měření. Poté jsme se vrátili zpět kolem Zlaté lípy do Staré Libavé. Počasí nám přálo, tak se celý výlet moc vydařil.


Zobrazení: Alba | Podle data

Pobyt v přírodě - 11.9.2023


Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

loader Načítám...
Město Libavá
SOVZ Libavá
VLS