Exkurze – Jaroměřice, Brno (24. - 25. 10. 2019)

Ve čtvrtek 24. října jsme s žáky II. stupně vyrazili na dvoudenní exkurzi do Jaroměřic nad Rokytnou a do Brna (v rámci projektu MŠMT „Pokusné ověřování: Vzdělávací programy paměťových institucí do škol“ ). První den jsme cestovali s Českými drahami přes jižní Moravu do Jaroměřic. Tady nás čekala návštěva zámku, kterému se říká moravské Versailles, kde jsme měli objednaný výukový program „Zaniklý svět barokní každodennosti“. Dozvěděli jsme se různé zajímavosti o životě na zámku v období baroka a mohli jsme si vyzkoušet i dobové kostýmy. Po programu jsme poobědvali v místní restauraci a vydali se na cestu vlakem do Brna. Po příjezdu jsme se ubytovali v Domově mládeže Střední školy informatiky, poštovnictví a finančnictví, kde jsme měli zajištěnou i teplou večeři a snídani. V pátek ráno jsme jeli na nádraží uložit zavazadla do úschovny a potom jsme se rozdělili na dvě skupiny. Žáci šesté a sedmé třídy zamířili do Pavilonu Anthropos a zúčastnili se zajímavého programu „Okouzlení Afrikou“, osmáci a deváťáci mezitím navštívili Mendelianum a vyzkoušeli si prakticky různé aktivity při programu „Mendelianum – atraktivní svět genetiky“. Všichni jsme se opět sešli na náměstí Svobody, vydali jsme se na oběd a odtud do blízkého Technického muzea, kde jsme se opět rozdělili na dvě poloviny, a každá skupina si prošla třemi výukovými programy – „Zažij svět nevidomých“, „Svět je hrou s fyzikou“ a „Dvacátým stoletím na kolech proletím“ (6.,7. tř.), „I kdyby tisíc flašinetů“ (8.,9. tř.). A teď už nás čekala jen zpáteční cesta domů. Vraceli jsme se unaveni, ale plní nových dojmů a společných zážitků.


Zobrazení: Alba | Podle data

Exkurze – Jaroměřice, Brno


Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

loader Načítám...
Město Libavá
SOVZ Libavá
VLS