Exkurze - Litice

Na čtvrtek 12. září jsme pro žáky II. stupně naplánovali exkurzi na hrad Litice (v rámci projektu MŠMT „Pokusné ověřování: Vzdělávací programy paměťových institucí do škol“), kterou jsme spojili s pobytem v přírodě.

Vlaky ČD jsme se přes Pardubice dostali až do malé východočeské obce Litice nad Orlicí, kde jsme zdolali kopec, na němž stojí středověký hrad. Pod hradem jsme se rozdělili na dvě skupiny, jedna skupina se šla nejdřív posilnit dobrým obědem a druhá se vydala na hrad, kde nás čekal zajímavý program s názvem „Jak se staví hrad“. Potom se obě skupiny vystřídaly.

Z Litic jsme se společně vydali nádhernou přírodou kaňonem Divoké Orlice do Potštejna, kde se na kopci nad vesnicí také tyčí zřícenina hradu. Tam už jsme ovšem nešplhali. V Potštejně jsme se občerstvili, doplnili zásoby a z místní železniční zastávky jsme se vypravili na zpáteční cestu. Tentokrát jsme měli štěstí, a přestože nás čekaly čtyři přestupy, dostali jsme se v plánovaném čase bez problémů domů. Výlet jsme si všichni opravdu užili i díky krásnému počasí.

Exkurze - Litice