Projektový den ve Sluňákově

Ve čtvrtek 13. října zpestřil žákům 6. a 7. třídy výuku program s názvem Les okem vědce i paní domácí v centru ekologických aktivit Sluňákov v Horce nad Moravou, který byl včetně dopravy hrazený z dotací získaných školou na projektové dny.

Příprava na tento program začala už předem ve škole, kde si žáci připravili fotografie domu v prostředí, které by chtěli mít okolo vlastního domu. Na tento úkol navázali ve Sluňákově s lektory, kteří je projektovým dnem provázeli. Po přivítání a seznámení si každý nalepil svůj obrázek do pracovního sešitu a společně hledali některé společné znaky. Hlavní část dne probíhala v lese blízko Sluňákova, kde se všichni rozdělili do menších skupin a postupně obcházeli připravená stanoviště, plnili badatelské úkoly a své výsledky zapisovali do pracovních sešitů. Vyzkoušeli si měření povětrnostních podmínek za pomoci anemometru, měření teploty s termokamerou a práci s vlhkoměrem. Aktivity v lese zakončili akční hrou Maják. Po návratu do Sluňákova následovala reflexe v kruhu, při níž se žáci zamýšleli nad tím, jaký vliv na bydlení může mít zeleň a stromy v okolí našich domů. Na závěr jsme se rozloučili s lektory a vraceli se domů plní nových zkušeností, zážitků a dojmů.


Zobrazení: Alba | Podle data

Projektový den ve Sluňákově


Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

loader Načítám...
Město Libavá
SOVZ Libavá
VLS