Představení Nej třída

Dne 30. ledna 2024 proběhlo na naší škole představení prožitkového programu profesionálních pedagogů a herců ze „Sdružení D“ Olomouc.

Žáci 3. – 7. třídy se zúčastnili představení s názvem „Nej třída“, které bylo zaměřené na klima ve třídě, chování spolužáků mezi sebou, sociální rozdíly.

Vystoupení začalo seznámením dětí a „herců“ aktivitou „co bychom si dali dobrého k snídani“. Každý obdržel cedulku se svým jménem pro lepší komunikaci, kterou si všichni nalepili na trička.

Děj příběhu poukazoval na sociální rozdílnost dětí, jaké nosí do školy svačiny, oblečení.Děti jsou kvůli těmto rozdílům schopny mezi sebou urážek, pomluv, výsměchů, naschválů, což může mít pro druhé děti i fatální následky.

Divadelním příběhem herci vtáhly zúčastněné děti do děje, zapojili je do různých aktivit, měly možnost změnit sled děje.

Poučením z tohoto představení měla být odvaha a nebojácnost říci svůj vlastní názor a stát si za ním, nenechat se nikým urážet a manipulovat.

Představení Nej třída