Stávka 27.11.2023

Vážení rodiče,

chceme Vás informovat, že se naše škola připojí k plánované jednodenní výstražné stávce v pondělí dne 27. 11. 2023.
Znamená to, že mateřská škola, základní škola, školní jídelna i školní družina bude pro děti a žáky po celý den uzavřena.
Jsme si vědomi, že uzavření školy řadě z vás způsobí komplikace. Tento krajní krok není však tentokrát o nás – pracovnících, ale spíše o celkově neudržitelné situaci ve školství, její nekoncepčnosti, nepromyšlených změnách a celkové nejistotě.
Znepokojují nás zejména náhlé a časté změny, které budou mít jednoznačně negativní dopad na vzdělávání a dotknou se žáků a kvality vzdělávání.
Stávkou chceme zabránit dalšímu snižování výdajů ve školství. Chtěli bychom mít možnost nadále rozvíjet děti v jejich nadání a pracovat s žáky aktivně.
Chceme zachovat asistenty ve třídě, ti jsou více než potřeba vzhledem k tomu, že jsou ve třídách také žáci se speciálními vzdělávacími potřebami.
Přejeme si, aby bylo možné odpovídajícím způsobem finančně ohodnotit kuchařky, uklízečky a provozní zaměstnance.
Současná situace nás nutí k tomuto krajnímu kroku, neboť proklamovaná priorita vlády – vzdělávání - zatím bohužel zůstává jen na papíře a v prohlášeních, nikoli v koncepční a systematické práci řídících orgánů.

Doufáme, že nás pochopíte a podpoříte nás v tomto rozhodnutí.

Kolektiv zaměstnanců ZŠ A MŠ MĚSTO LIBAVÁ

V Městě Libavá 22.11.2023